Ми довго один одного шукали і нарешті знайшли!
З безлічі варіантів, як провести вечір п’ятниці – ми всі вибрали незвичайне і не усім зрозумілий захід – “Нейротех у п’ятницю ввечері”! Нас об’єднує один з найбільш невивчених, найперспективніших та найцікавіших напрямів сучасної науки – нейробиология!
Другий Нейротех, який пройшов 25 січня 2019 року, був присвячений технічним аспектам – нейротехнологіям.
Серед відвідувачів, яких було трохи менше 40 – фахівці в області психології, нейробіології, фармакології, приблизно половина залу – інженери, що цікавляться нейротехнологями, HW та SW розробники, а також маркетологи.
Дві найцікавіших доповіді про перспективи застосування сухих і безконтактних електродів, а також про методи обробки та аналізу медичних даних за допомогою нейронних мереж, були представлені практикуючими фахівцями. Присутні мали можливість подивитися і потримати зразки приладів, а також обговорити подальшу співпрацю в рамках розвитку даних напрямків.
З’ясувалося, що широко розрекламований чіп ADS1299 для спеціальних медичних застосувань, зокрема зняття ЕЕГ, ЕМГ, ЕКГ можна з легкістю замінити аналогами без втрати якості сигналу. До того ж, в 10 разів дешевше! Що безсумнівно є сильною конкурентною перевагою, в контексті саме носимих пристроїв, адже прийнятна для покупки вартість для більш ніж 50% споживачів в США – до 150 $.
Виявилося, що безконтактні ємнісні електроди для зняття ЕЕГ – це цілком реально. В контексті цього, були розглянуті технічні рішення, що володіють високою ціновою конкурентною перевагою.
Зустріч була доречною до обговорення технічних засобів, нюансів розробки ЕЕГ пристроїв, напрямками дослідження мозку і його діяльності, методів та пристроїв транскраніальної стимуляції.
Треба відзначити високий рівень нетворкінгу: зав’язалися нові знайомства та намітилися спільні плани на подальший розвиток проектів. Саме тому для наступної зустрічі ми обов’язково виділимо час для пітчингу кожної команди.
Третю зустріч планується присвятити питанням психології, а в дискусійній частині – пітчінгам учасників клубу.
Висловлюємо особливу подяку: Івану Селезньову, Вадиму Ковадло, Ultimate Robotics, Dmitry Dziuba, Ксенії Кірілішиній, Lucy Sohryu і всім присутнім за цікаві питання, та обговорення.


