Нейротех у п’ятницю ввечері 3
Третя зустріч присвячена психології, тому почнемо з цікавої доповіді відомого вченого, доктора філософських наук Дмитра Ісаєва – популяризатора нейробіології й нейропсихології, а в подальшому пітч команд й членів клуба, дискусії.
Спеціалісти, які вивчають структуру й функцію мозку, психофізіологію, ментальне й фізичне здоровя також візьмуть участь у дискусії. Долучаються й розробники, що дуже знаються на медичних пристроях (устаткуваннях), нейромережах. Ті, хто досліджують медицину й загалом інформацію, повязану з нею.
Всі ті, хто хочуть розвиватися у цих галузях, можуть поспілкуватися й дізнатися щось нове від експертів у нейро- й суміжних царинах.

Пітч №1: Нейропластичність. Нейрофідбек як терапія психологічної травми

Катерина Туріцина – психолог, отримала освіту в царині медичної психології в Націонаному медичному університеті імені О. О. Богомольця.
Катерина: “Нейроінтерфейс переміг ринок. Але наскільки різними можуть бути галузі застосування цих гаджетів? Чи можливо зробити нейроінтерфейс, який супроводжував би пришвидшення психотерапії в людей з травматичною памяттю? Людський мозок витканий з нейронних мереж й електричних імпульсів. Вони можуть варіюватися залежно від різних факторів. Ними можуть бути як слово терапевта, так і візуальна стимуляція нейроінтерфейса. Найбільш результативним є їхня взаємодопомога при вирішенні проблеми”.
Пітч №2 присвячений експериментальному курсу, так званому “Емоційний інтелект” – ми все ж зупинимося на цьому більш узагальненому терміні.

⚠ Близько 450 мільйонів людей нині страждають від психічних захворювань, що робить їх найбільш поширеними серед недуг у світі.
Статистика говорить: у ЄС країнах 27 % дорослих людей (від 18 до 65 років) відчувають як мінімум одне з видів психічного розладу за минулий рік.
Біля мільйона людей покінчили життя самогубством у цьому році. Суїцид, як відомо, – найекстремальніший і найбільш видимий показник небезпеки психічного здоровя людини.
“До того моменту, як ти завершиш це читати, шість людей покінчать життя самогубством”.

Ми вважаємо, дуже важливо знайомити дітей з психологією й психологією емоцій з якомога меншого віку. У цьому нам допоможе використання нейрогаджету, який контролюватиме електроенцефалограму, лицьову міограму, температуру, рух тіла тощо. На момент випробування студентам даватимуть різні тести, щоб навчитися тому, як коректно чи усвідомлено розпізнавати свої або чужі емоції, підвищити тим самим емпатію. Студенти матимуть можливість відслідковувати психофізіологічну реакцію на декілька соціальних обставин настільки точно й всебічно, наскільки це взагалі можливо.

✔ У результаті ми отримаємо людину, яка здатна співчувати, розуміти й проявляти емоції, ефективно взаємодіяти зі стресом і негативними емоціями. І загалом жити щасливо.